Jak wiemy wiertarka Bosch to narzędzie, które powinno znajdować się w każdym lokalu czy firmie. Pozwala ona wywiercenie dziury w ścianie, metalu lub innym materiale, również dzięki niej potrafimy wyszlifować perfekcyjnie powierzchnię. Bosch wiertarka jest potrzebna przy remontach, pracach dekoratorskich czy ogrodowych. By dobrać wiertarkę Bosch, która spełni swoje wymagania, winniśmy dokładnie poznać ich specyfikację.
Wiertarka Bosch na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?
Na samym wstępie należny zwrócić uwagę na siłę. Bosch wiertarki możemy nabyć do użytku amatorskiego o energii od 6 do 10V. Przy tej sile nie należy z nią robić za długo, aby się nie przegrzała. Miejmy na uwadze, ażeby nie wykorzystywać jej do wiercenia w kamieniu ponieważ nie podoła ona naszym wymaganiom. Jednak dobrze sprawdzi się przy wywierceniu dziury pod obraz w naszej ścianie. Jeśli zależy nam, aby wiertarki Bosch stosować regularnie i bardziej profesjonalnie winniśmy kupić taką, której moc mieści się w przedziale 9,5-14 V. Ta moc da nam już możliwość wiercenia w innych twardych materiałach Jednak najłatwiejszym priorytetem będzie Bosch wiertarka o mocy powyżej 18V. Z nią potrafimy już wiercić długo i nawet w bardzo twardych surowcach. Jest wytrzymała na wstrząsy oraz stworzona zazwyczaj z ciekawszych materiałów, dzięki czemu będzie nam sprawdzać się przez długie lata. Jaką wiertkę dobierzemy zależy od nas, jednak czasem korzystnie jest zainwestować w lepszą, która pozwoli nam wiercenie w dowolnym typie surowca. Wiertarka Bosch jaki rodzaj zasilania wyselekcjonować?
Możemy poznać dwa główne typy zasilania.

  • Bosch wiertarka z zasilaniem akumulatorowym – jest ona przede wszystkim mobilna oraz wygodna. Umiemy ją wykorzystywać w pomieszczeniach gdzie energia elektryczna nie jest dostępna. Jak plac budowy czy ogród. Powinniśmy mieć na uwadze, o jej systematycznym doładowywaniu. Wybierając taki model niestety musimy się liczyć, że mają one zazwyczaj niższą moc.
  • Wiertarka Bosch zasilana z kontaktu elektrycznego. Tutaj moc jej jest większa, natomiast wielkim minusem, jest też to, że musimy ją podłączyć do kontaktu. Nie zawsze jej przewód jest długi, dlatego często przyda nam się przedłużacz.

Możemy też wymienić tu oprócz zwykłej Bosch wiertarki takie, jak – wiertarka udarowa.
Bosch wiertarka udarowa czym się różni się od powszechnych?
Są one najczęściej stosowane do wiercenia w przedmiotach takich jak kamień czy cegła. Prezentują się wielką mocą. Posiadają one ruchomy uchwyt, dzięki któremu wiertło trzymane jest w określonej pozycji. Dzięki temuż zrobienie dziury jest prostsze, gdyż wiertło zagłębia się w ścianę obracając się. Ruchy wykonywane, tu nazywane są często posuwistymi.

Dostępne są również specjalne wyposażenia, które umożliwiają wywiercenie dziur, o wielkiej średnicy czy szlifowanie różnych powierzchniach. Ma ona również szeroki zakres, który pozwoli nam położenie jej obrotów czyli ustawienie pożądanej częstotliwości udaru. Niezależnie jakie wiertarki Bosch dobierzemy czy te popularniejsze czy droższe, musimy mieć na uwadze, żeby, o nią dbać. Dokładne jej mycie i wykorzystywanie smaru jest rzeczą konieczną, aby Bosch wiertarka działała nam wiele lat.