Bosch dłuto to narzędzie, które było popularne już ponad 1000 lat temu. Poprzez ten okres ewaluowało do typu jaki ma dziś. Łopatkowe dłuto Bosch jest to niezbędny element wyposażenia każdej pracowni stolarskiej. Służy nie wyłącznie do ręcznej obróbki drewna, ale także kamienia. Wykorzystuje się ich przy wykonywaniu bryły obrabianego obiektu czy profilu połączenia, do cięcia wczepów, wpustów narożnych i zagłębień. Bosch dłuto łopatkowe daje nam możliwość tworzenia w drewnie, bez jakiego ten mechanizm były po prostu niemożliwy.
Bosch dłuto na co zwrócić uwagę przy zakupie? Rączka z jakiego surowca jest zbudowana. Przeważnie używa się do tego drewno bukowe, jednak coraz powszechniej możemy spotkać rączki wykonane z tworzywa sztucznego.

Miejmy na uwadze, że łopatkowe dłuto Bosch będzie długo w naszej dłoni, więc jego trzymanie winno być wygodne. Twardość stali to dodatkowy czynnik, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę. Bosch dłuto łopatkowe posiada twardość powyżej 60 HRC. Tego typu dłuta kształtują się do zwykłych prac. Długość ostra winna być dostosowana do prac, aby zapewnić nam najkorzystniejszą wydajność. Bosch dłuto jakie możemy poznać typy:

  • Łopatkowe dłuto Bosch z fazowaniem bocznym – jest to zdecydowanie najsławniejszy model dłuta, które ma dość uniwersalne zastosowanie. Przede wszystkim przydaje się w czasie lekkich prac stolarskich – także w przydomowym garażu, jak również w warsztacie.
  • Bosch dłuto łopatkowe z fazowaniem zbieżnym – ten rodzaj dłuta jest używany podczas prac z drzewem, a wyprofilowana faza boczna sprawia, że można nim operować choćby w trudno widocznych miejscach.
  • Bosch dłuto bez fazowania – przekrój prostokątny wzmacnia dłuto i daje możliwości na szersze zastosowanie. Dedykowane do obróbki zgrubnej, oczyszczania gniazd itp.
  • Łopatkowe dłuto Bosch skośne – jest to rodzaj stosowany przede wszystkim do prac wykończeniowych w drewnie. Ze względu na kształt idealnie sprawdza się przy pracy w kątach.
  • Bosch dłuto łopatkowe kątowe – służy do czyszczenia narożników.
  • Łopatkowe dłuto Bosch https://elkar-sklep.pl/kategoria/marki/elektronarzedzia-bosch/dluta-bosch/ gniazdowe – łatwe do dużych dłutowań. Znakomicie radzi sobie z drążeniem otworów.
  • Bosch dłuto krótkie – jest niezwykle dokładne, a przy tym wygodne. Bardzo doskonale radzi sobie podczas tworzenia detali też przy pracach wykończeniowych. Dzięki krótkiej rączce działanie nim przynosi wysoki stopień ochrony.
  • Bosch dłuto łopatkowe długie – ten typ urządzenia będzie świetnym wyborem do prac w trudno widocznych miejscach. Dłuta długie zawsze są wyprofilowane tak, by klinga była wybitnie cienka. Dzięki temuż można znacznie szybko usuwać nawet bardzo cienkie powierzchnie drewna.
  • Łopatkowe dłuto Bosch żłobak – używane jest do robienia żłobień. Sprawdzi się także podczas prac lekkich, jak i wymagających.

Dobór właściwego dłuta zależy zatem do których funkcji go potrzebujemy. Powinniśmy jednak zapoznać się z uwagami użytkowników przed zakupem.