Tarcze do drewna Bosch jednorodne zbudowane ze stali i dwumateriałowe, z korpusami ze stali i zębami z węglików spiekanych, posiadają własne określone zastosowania również zalety. Tarcze do drewna 216 mm Bosch z węglików spiekanych są znane ze względu na swoją siłę oraz skuteczność w cięciu innych produktów, w tym drzewa, metalu i ciał sztucznych. Są one też znacznie trwałe niż tarcze jednorodne, co powoduje, że są często preferowane w specjalistycznych zastosowaniach, gdzie wymagane jest cięcie w rozmaitych zakresach i pod innymi kątami. Jednak oba rodzaje tarcz posiadają własne zalety i są użytkowane w zależności od pewnych spraw a warunków aplikacyjnych. Tarcze do drewna Bosch – liczba zębów na tarczy tnącej do drzewa ma ważne znaczenie dla jej sprawności oraz efektywności w różnych zastosowaniach. Oto kilka podstawowych elementów dotyczących liczby zębów:
1. Dokładność cięcia: Tarcze do drewna 256 mm Bosch z ogromniejszą liczbą zębów zapewniają zazwyczaj dokładniejsze cięcie. Posiadając większą liczbę zębów, tarcze do drewna Bosch tnące możne zrobić krajania o mniejszej grubości, co jest istotne zwłaszcza przy cięciu delikatnych lub wymagających dokładności materiałów.
2. Gładkość powierzchni: Im więcej zębów ma tarcze do drewna Bosch, tym gładziej będzie wykończona powierzchnia ciętego materiału. Jest to istotne przy pracach, gdzie wymagane jest osiągnięcie jednolitej powierzchni bez potrzeby dodatkowej obróbki.
3. Prędkość cięcia: Tarcze do drewna 216 mm Bosch z skromniejszą liczbą zębów zazwyczaj pozwalają nam krótsze cięcie, ale mogą nie dawać takiej samej precyzji jak tarcze do drewna 256 mm Bosch o większej liczbie zębów.
4. Towar oraz grubość ciętego materiału: Wybór ilości zębów zależy też od typu drzewa lub innego produktu, jaki będzie cięty, także jego grubości. Dla grubszych materiałów zazwyczaj zaleca się tarcze do drewna 216 mm Bosch z niższą liczbą zębów, podczas gdy dla delikatniejszych produktów lepsze będą tarcze do drewna 256 mm Bosch z ogromniejszą zawartością zębów. Budowa zębów tarczy tnącej do drzewa posiada duże znaczenie dla jej efektywności, stabilnościw cięciu różnych rodzajów drzewa także niezwykłych produktów. Ostrza z węglików spiekanych są powszechnie uznawane za jedne spośród najmocniejszych produktów do zębów tarcz pilarskich, zwłaszcza do cięcia twardych materiałów. Oto dlaczego:


1. Trwałość: Węgliki spiekane są bardzo trwałe oraz silne na zużycie, co powoduje, że zachowują ostrość przez duży czas. Dzięki temu tarcze do drewna 216 mm Bosch tnące można dłużej utrzymać swoją skuteczność bez potrzeby częstej zmiany. 2. Odporność na zaklinowanie: Twardość węglików spiekanych ogranicza ryzyko zaklinowania tarcze do drewna Bosch w materiale podczas cięcia. Dzięki temu można uniknąć częstych przestojów spowodowanych zakończeniem się tarczy w trakcie pracy. 3. Stabilność cięcia: Zęby tarcze do drewna 256 mm Bosch wyposażone w ostrza z węglików spiekanych są bardziej bezpieczne podczas cięcia, co przekłada się na precyzyjne i regularne cięcie bez wahań czy odkształceń. 4. Uniwersalność: Tarcze do drewna 216 mm Bosch z ostrzami z węglików spiekanych są pewne w cięciu rozmaitych wariantów drewna, jednak i innych twardych materiałów, takich jak MDF, HDF, laminaty czy lite drewno.