Bosch wiertarko wkrętarka to narzędzie, jakie jest niezmiernie potrzebne, ale i proste w pracy. Korzystnie ją mieć w swoim w zakładzie. Jest wyposażeniem obowiązkowym każdego warsztatu.
Wiertarko wkrętarka Bosch na jakie parametry zwrócić uwagę przy jej nabyciu?
Służą one do wkręcania i wykręcanie śrub. Potrafią być małe czy ogromne. Zaopatrzone są w uchwyty, dzięki jakim montujemy bity, a te z kolei pasują do różnych łbów. Wiertarko-wkrętarka Bosch akumulatorowa czy zasilana z sieci? Ważna spośród nich, która ma akumulatory może być użytkowana w ciężko dostępnych miejscach. Są one zawsze małe i praktyczne. Ich istotna wadą jest niska moc, więc wiercenie w trudnych produktach takich jak beton może zakończyć się niepowodzeniem. Wymagamy jeszcze pamiętać o ich naładowaniu. Przy dłuższym czasie pracy może nam się rozładować. Akumulator jest w asortymencie, jednak, zawsze potrafimy zakupić kolejny, żeby w razie rozładowania pierwszego można go stosować. Są one w technologii litowo-jonowej (Li-Ion) lub litowo-polimerowej (Li-Poly). Bosch wiertarko wkrętarka https://elkar-sklep.pl/kategoria/marki/elektronarzedzia-bosch/wiertarko-wkretarka-bosch/ zasilana z gniazdka jest niesamowicie wydaja i ma ogromniejszą siłę. Jednak wiąże się to z konkretniejszym ciężarem. Może być ona przez to mniej poręczna w użytkowaniu. Drugim ważnym czynnikiem na jaki powinniśmy zwrócić uwagę jest jej moc. Wiertarko wkrętarka Bosch o wyższej energii będzie cięższa oraz mniej wygodna, ale za to poradzi sobie świetnie z każdym produktem. Potrafimy je zdecydowanie rozbić na 3 kategorie:

  • ok. 3,6 V- typowe, niewielkie prace
  • od 10 V do 18V: mocniejsze wkrętarki o większym zakresie urządzenia użytkowane przez fachowców.

Drugim wyjątkowo ważnym elementem przy, jaki powinniśmy wziąć pod uwagę kiedy chcemy kupić wiertarko wkrętarka Bosch to czas obrotowy. Od niego zależy lub będziemy umieli tylko wkręcać śrubki czy także wiercić się w twardym materiale jak beton. Wiertarko-wkrętarka Bosch ma pierścień, dzięki jakiemu potrafimy regulować moc. Im wyższa liczba na nim, tym większy moment obrotowy. Możemy sprawdzić na nim np. 40 Nm czyli na naszym pierścieniu liczba np. 20 i to z taką maksymalną mocą Bosch wiertarko wkrętarka będzie funkcjonować. Miejmy na uwadze jednak, aby moment obrotowy dostosować do surowca z jakim preferujemy działać. Nie zawsze większa moc jest lepsza, bo możemy uszkodzić materiał, na jakim pracujemy.
Udar nie każda wiertarko-wkrętarka Bosch ją ma. Gdy potrzebujemy ją do twardych surowców będzie on niezbędny. Musimy jednak mieć na uwadze, iż do wiercenia udarowego odpowiednie są wiertła hartowane stworzone z węglika wolframu.
Wiertarko wkrętarka Bosch do czego możemy ją zastosować:

  • wiercenia w solidnych materiałach
  • wkręcania śrub o wielkiej średnicy
  • do gwałtownego i jednocześnie głębokiego wkręcania dużej śruby.

Bosch wiertarko wkrętarka to urządzenie uniwersalne, jakie przyda się w każdym budynku albo zakładzie. Dodatkowo wybierając model z udarem, będziesz miał potężne możliwości wiercenia w oryginalnych produktach.