Bruzdownice Bosch pozwalają nam wykonanie tworzenie rowków, szczelin, nacięć pod rury, jakie mają być rozmieszczone w ścianie. Możemy je stosować do wycięcia w takich materiałach jak cegła, beton lub innych miękkich materiałach. Narzędzia te posiadają niezwykle wszechstronne zastosowanie. Nie tylko pozwoli nam montaż kabli elektrycznych czy rur hydraulicznych, ale też służy do wykonywania specjalistycznych struktur w blokach i na placach budowy. Bruzdownice Bosch umożliwią wykonanie przerw w pewny wymiarze, w jakim zostają uwieszone przewody. Najczęściej ustawianymi parametrami są to 3 cm szerokości i 3-4 głębokości. Jeżeli ich przeznaczeniem są rury hydrauliczne nacięcie możemy zrobić aż na 23 cm. Bruzdownica Bosch https://elkar-sklep.pl/kategoria/elektronarzedzia/pilowanie-i-ciecie/bruzdownice/ jak funkcjonuje to narzędzie? Jest ona wyposażona w tarcze diamentowe, które obracają się z wielką prędkością, dzięki czemu usuwają niepotrzebny materiał, jaki planujemy usunąć. Narzędzie jest prowadzone po wytyczonej linii przez fachowca. Ze względu na przeznaczanie bruzdownice Bosch możemy wyróżnić:

  • bruzdownice Bosch tarczowe – są one wyposażone w tarcze diamentowe. Jest to wyjątkowo popularne narzędzie stosowane w budownictwie. Można dzięki nim wycinać w betonie również różnych twardych surowcach dopasowując głębokość otworów do na naszych wymagań.
  • bruzdownica Bosch ścienna – jak sama nazwa określa jej przeznaczaniem jest praca na ścianach w pozycji pionowej
  • bruzdownice Bosch podłogowe – tu wykrawanie, szlifowanie dziur rozgrywa się na podłogach. Świetnie sprawdza się zarówno do niwelowania starych podłóg i wykonaniem podłoża przed nałożeniem nowych.
  • bruzdownica Bosch łańcuchowa – wyposażona jest ona w łańcuchy, które mają diamentowe ostrza. Wykorzystywana jest często do ciecia asfaltu czy nowych twardych materiałów.
  • bruzdownice Bosch ręczne- świetnie sprawdzają się przy dokładnych pracach jak wycięcie ustalonych kształtów w twardym materiale.

Jaką dobrać moc urządzenia.? W sklepach dostępne są bruzdownice Bosch, których moc zaczyna się od 900 – 2600 W. Jak znamy mniejsza moc, będzie oznaczać słabszą moc tarcz. Cięcie będzie możliwe nimi w mniej twardych materiałach. Im większa moc tymże ogromniejsza moc tarcz. Powinniśmy dobrać taką moc, jaka będzie nam niezbędna w naszych działaniach. pamiętajmy, jeżeli użyjemy słabszych akcesoriów do twardych surowców, to urządzenie może ulec zniszczeniu.

Bruzdownica Bosch, każdy kto z nią pracował, rozumie jakie ilości kurzu przy takiej pracy są tworzone. Dlatego jeżeli używamy je dużo powinniśmy kupić specjalny adapter, jaki będzie go wciągał. Możemy też nauczyć się tak zwanego powolnego rozruchy, by zapobiec szarpnięciu podczas zaczęcia prac. Jak wiemy bruzdownice Bosch pracują z tarczami diamentowymi, ale pamiętajmy, iż powinniśmy je dostosować do produktu na którym będziemy działać. Bruzdownice Bosch ich kupno wino być przemyślany. Ważne jest to by urządzenie spełniało nasze oczekiwania. Jeśli mamy kłopot z doborem tarcz czy mocy powinniśmy pójść do specjalistycznego sklepu.